Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine

 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /modules/views/views.module on line 842.
 • strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in /modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 208.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine
 • Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine
 • Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine
 • Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine
 • Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine
 • Ładowacze czołowe STOLL FZ ProLine

Konstruktorom STOLL ponownie udało się w innowacyjnym, mocnym i wydajnym ładowaczu czołowym połączyć sprawdzoną technikę z całkowicie nowymi rozwiązaniami technicznymi. Bardzo szybko przy codziennej pracy docenią Państwo zalety mechanicznego prowadzenia równoległego z kinematyką Z, funkcji dodatkowego nagarniania oraz szybkiego opróżniania.
Do tego dochodzi doskonała widoczność dzięki ułożonym w ramieniu ładowacza drążkom sterującym i spłaszczonej rurze poprzecznej. Ulokowane wewnątrz przewody hydrauliczne dbają o niezakłóconą optykę. Każdy centymetr tego ładowacza jest przemyślany i wprost promieniuje najwyższą jakością.

Wejdźcie Państwo na ciągnik i cieszcie się swoim nowym ładowaczem FZ / FS. Nowe ładowacze czołowe STOLL FZ dla ciągników o mocy od 70 do 300 KM łączą wszystkie cechy takie jak siła, stabilność, wydajność ładowania i nowoczesny wygląd z innowacyjną koncepcją ładowacza. Funkcjonalność i inteligentne rozwiązania techniczne wyróżniają ten niezwykły ładowacz czołowy, a dzięki wysokiej wydajności i komfortowej obsłudze przekonają się Państwo o tym w codziennej pracy.
Jest to innowacja, jakiej zapewne oczekiwali Państwo od nowych ładowaczy STOLL.
Mechanicznie równolegle prowadzone ładowacze – również z kinematyką Z – istniały już wcześniej. STOLL jednak jako pierwszy producent zrealizował umiejscowienie drążka sterującego wewnątrz dźwigara wahacza. To genialne rozwiązanie poprawia nie tylko pole widzenia przy pracach z ładowaczem, ale także w pewnym stopniu upraszcza konstrukcję ładowacza czołowego.
Koncepcja ta oferuje możliwości, które dotychczas można było realizować tylko przy hydraulicznym równoległym prowadzeniu ładowacza.
Dzięki specjalnej konstrukcji – bez położonych na górze drążków sterujących – uzyskuje się dobry i pełny widok na materiał ładunkowy i na drogę z przodu przed ładowaczem oraz z jego boku, co umożliwia bezpieczny i szybki załadunek. Kinematyka Z punktuje także wydajnością siły udźwigu. Osiągane wartości od razu dają się zauważyć.

Będą Państwo z całą pewnością zachwyceni potężną mocą tego ładowacza.
Doskonała wydajność i zdolność przeładunkowa poprzez optymalne dopasowanie do traktora
Sposób budowy kinematyki Z
z leżącym wewnątrz dźwigara drążkiem sterującym wywiera korzystny wpływ na idealne wypozycjonowanie ładowacza czołowego w stosunku do traktora. Brak drążka sterującego u góry umożliwia ulokowanie ładowacza czołowego tuż obok kabiny, a więc bliżej centralnego punktu ciężkości traktora. Mimo tej bliskości szyba przednia daje się w większości przypadków otworzyć, a obciążenie osi przedniej zostaje zredukowane. Ciągnik jest więc mniej przeciążony i eksploatowany, a za to wzrasta jego wysoka trwałość i długa żywotność. STOLL ma największe doświadczenie ze stalą drobnoziarnistą odnośnie ładowaczy czołowych
Wszystkie ładowacze czołowe z serii FZ wykonane są ze stali drobnoziarnistej najwyższej klasy jakości.
Ma to swoje uzasadnienie: Stal drobnoziarnista daje wahaczowi ładowacza nadzwyczajną stabilność i wytrzymałość, jakiej można oczekiwać od ładowacza tej jakości. Sposób budowy „przeplatających” się wzajemnie ramion ładowacza gwarantuje najwyższą stabilność, zwłaszcza że obszar ten dodatkowo wzmacnia na „nakładce” mocny element w kształcie kołnierza. Przekrój poprzeczny dźwigarów został także powiększony. W środku ładowacza szerokość wynosi 116 mm, w porównaniu do 80 mm w ładowaczach serii ROBUST F.

U - nowy rodzaj profilu ramienia z przekładką pomiędzy nim
Blacha dźwigara zostaje wygięta z jednego kawałka i ustabilizowana poprzeczną blachą przesuniętą do wewnątrz. W pustej przestrzeni ulokowany jest leżący wewnątrz drążek sterujący – w dolnej, otwartej części znajdują się, optycznie ukryte, przewody hydrauliczne. Ukryte ułożenie przewodów hydraulicznych Ciągnikowe maski silników są coraz szersze i przez to niewielki odstęp od wahaczy ładowacza staje się wręcz krytyczny.
Także w tym wypadku STOLL oferuje szczególne rozwiązanie tego problemu. Genialnie proste, logiczne i ze wszelkich miar praktyczne okazało się ułożenie metalowych przewodów w bezpiecznym obszarze pod wahaczem ładowacza. STOLL uzyskał właśnie za to rozwiązanie duży plus, gdyż wszystkie przewody, a w szczególności ich połączenia śrubowe i zamocowania są mimo to osiągalne w każdej chwili, szybko i niewielkim wysiłkiem. Każdy rolnik i praktyk w technice rolnictwa zna wszak problematykę wycieków oleju, które to wycieki pojawiają się czasem także w starannie wykonanych złączach hydraulicznych.
Wielki plus za przyjazny serwis
Zdejmowana blacha osłony chroni przewody przed uszkodzeniami i jest przydatna także optycznie. Do ściągnięcia blachy maskującej potrzeba tylko kilka manewrów i już wszystkie przewody hydrauliczne są wtedy dobrze dostępne. Gładkie strony wewnętrzne Firmie STOLL udało się najlepsze z możliwych ulokowanie przewodów hydraulicznych poniżej dźwigarów wahacza. Strony wewnętrzne dźwigarów są gładkie, żaden materiał załadunkowy nie może się tam „zaplątać”. Bezpiecznie ułożonym przewodom hydraulicznym nie grozi tu uszkodzenie ani oderwanie.
 Możliwość parkowania STOLL pomyślał dosłownie o wszystkim – jeśli odstawią Państwo swój ładowacz, mogą Państwo wtedy bezpiecznie włożyć węże hydrauliczne, Hydro-Fix i wtyczkę elektryczną do przewidzianego dla tego zamocowania (uchwytu). Seria FZ oferuje Państwu sprytne rozwiązania dla każdego detalu.