PŁUGI ZAWIESZANE (OBRACALNE)

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /modules/views/views.module on line 842.
  • strict warning: Declaration of content_handler_field::options() should be compatible with views_object::options() in /modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 208.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Podstawowymi elementami nowej generacji pługów firmy Vogel & Noot są materiał i technika. Po wielkich sukcesach wypróbowanej stali Permanit w dotychczasowych pługach jako istotne ulepszenie nadchodzi obecnie Permanit ©. W parze z nową techniką, oznaczającą dla Państwa większą przewagę.

 

Jakość tworzy zaufanie.

Dzięki dodaniu węgla elementy konstrukcyjne i zużywalne stały się znacznie twardsze i bardziej długotrwałe. Symbol „C" nie oznacza nic innego niż węgiel, a jest on w swojej najczystszej postaci diamentem, najtwardszym materiałem w przyrodzie. Vogel & Noot osiąga dzięki niepowtarzalnej metodzie hartowania, np. w przypadku odkładnicy, bardzo wysoką twardość przedniej strony odkładnicy, co oznacza najlepszą odporność na zużywanie się. Tylnastrona pozostaje stosunkowo bardziej miękka i tym samym ciągliwa i odporna na uderzenia. Poza istotnym ulepszeniem materiałowym, modele VN ©plus wyposaża się w całkiem nowy mechanizm obrotu. Więcej komfortu, dokładniejsza i szybsza regulacja dbają o lepszą pracę.

Nowe ukształtowanie odkładnic oraz lemieszy dba o mniejszy opór, a więc szybszą pracę przy mniejszym zapotrzebowaniu na paliwo. Sumą zalet jest tu też efektywność ekonomiczna.

Generacja ©plus produkowana jest z materiału o wysokiej jakości, opracowanego dla wymagających użytkowników.

 

Certyfikat dotrzymujący tego, co obiecuje.

Jasne, że ten „twardy jak stal" argument czyni VN ©plus niepowtarzalnym. Do każdego pługa dołączamy certyfikat, który jest dowodem tych niezwykłych właściwości. Materiał Permanit © został opracowany jako stal wytrzymałościowa specjalnie dla firmy Vogel & Noot i nie jest dlatego dostępny w żadnym innym urządzeniu na świecie. Mniejsze zużycie i dłuższy okres eksploatacji stanowią w sumie o większych korzyściach ekonomicznych, czyli jest dokładnie tym, co najbardziej pomaga współczesnemu rolnikowi.

Pługi VN ©plus rzutem oka (możliwe warianty wyposażenia)

 

typy ©plus

LM

M

XM

XMS

XS

XS PRO

klasa ciągnika o mocy KM

do 80

do 125

do 150

do 180

do 260

do 280

liczba skib

           

2-skibowy

         

3-skibowy

4-skibowy

 

5-skibowy

   

(•)

6-skibowy

     

(•)

szerokość orki na 1 korpus

           

mechaniczna

hydrauliczna

 

zabezpieczenie przeciw kamieniom

           

sworzeń ściany

sprężyna spiralna, półaut.

(•)

(•)

   

resor, całkowicie aut.

     

hydrauliczna, całkowicie aut.

orka organiczna

(•)

       

Wersja OnLand

 

(•)

(•)

 

(•)

(•)

LM - Lekki i zwarty typoszereg

M - Średni typoszereg, do uniwersalnego zastosowania

XM - Klasa średnio ciężka, do uniwersalnego zastosowania

XMS - Klasa premium średnio ciężka, szczególnie dla słomy kukurydzianej o rozstawie 105 cm miedzy korpusami

XS - Krzepka budowa najwyższej klasy

XS PRO - Najcięższy pług firmy Vogel & Noot do dużych ciągników

Dane w nawiasach (•) obowiązują z ograniczeniami

VN ©plus. Sukces ma nową nazwę.

Pług: Najnowocześniejsza technika dla uzyskania sukcesu w dniu jutrzejszym.

Dzięki mnogości rewolucyjnych innowacji seria pługów ©plus zaliczana jest do najlepszych w swojej klasie. Ale nie tylko technika przekonuje: To również wiele praktycznych detali, czyniących pługi VN ©plus tak wartościowymi. Od poczwórnej płozy pługa przez ustawienie punktu ciągu aż do ruchomego kroju tarczowego.

 

Płoza poczwórna

Płoza pługa VN ©plus może być eksploatowane na cztery strony. Nowy ksztatt gwarantuje optymalne prowadzenie boczne. Dodatkowa listwa eksploatacyjna, również używana na cztery strony, zapobiega zużywaniu się głowicy płużnej w strefie przedniej. Prostszy uchwyt znacznie zmniejsza tarcie i zużycie.

 

Doskonała regulacja pługa.

Ustawienie punktu ciągu odbywa się płynnie za pomocą wrzeciona nastawnego. Możliwa jest orka również w najcięższych warunkach, bez działania bocznych sił ściągających. Na życzenie dostępne jest także hydrauliczne składanie ramy (cylinder z pamięcią), umożliwiające łatwiejsze obracanie.

 

Ruchomy krój tarczowy.

Krój tarczowy jest Iw pełni regulowany, nie zatyka się resztkami pożniwnymi.

Mechanizm obrotowy: Perfekcja z najdrobniejszymi szczegółami.

Część wieży jest matrycowana z jednego elementu z łączoną na skurcz osią obracalną oraz przykręconym sworzniem łożyska cylindrycznego. To prawidłowa kombinacja dla uzyskania optymalnej funkcjonalności i najwyższej stabilności. Typoszeregi XMS i XS wykonane są według tej idei.

 

 

Nowa regulacja nachylenia do obrotu.

Niektóre modele typoszeregu ©plus wyposażone są w nową regulację głębokości pracy w obu kierunkach- Regulacja jest przy tym łatwo dostępna. Dzięki tej specjalnej konstrukcji VN na wrzeciono i oś obrotu działają mniejsze siły.

Regulacja w prawo i lewo odbywa się niezależnie i płynnie. Dostosowanie do śladu ciągnika odbywa się poprzez przyjazne w obsłudze prowadnice szynowe VN, które mogą być dostarczone na życzenie z regulacją hydrauliczną z kabiny ciągnika.

 

Elastyczna i wytrzymała belka zaczepowa.

Zespolona belka zaczepowa jest szczególnie elastyczna i optymalnie przyjmuje wszystkie drgania podczas pracy i transportu.

Nadzwyczaj duże wymiary.

Duża obrotnica na łożyskach wałeczkowo-stożkowych oraz szersza wieża mają szczególnie duże wymiary i w ten sposób umożliwiają również skonstruowanie pługów sześciolemieszowych. Nowa blokada transportowa dzięki praktycznej dźwigni może być obsługiwana jedną ręką.

Optymalne dopasowanie do terenu.

Trzy podłużne otwory do mocowania górnego łącznika dbają o jeszcze lepsze dopasowanie do terenu. Duży cylinder hydrauliczny umożliwia oprócz tego szybki i dokładny obrót.

VN © plus. Daje rolnikowi siłę na cały dzień pracy.

Regulacja szerokości skiby: Mechaniczna precyzyjna lub hydrauliczna - doskonała.

Modele VN ©plus ujmują małym zużyciem i nadają się doskonale do zastosowania w różnych warunków glebowych. Wszystkie standardowe pługi są wyposażone seryjnie w mechaniczną regulację szerokości skiby. W modelach VN ©plus Vario możliwa jest ona do przestawiania w sposób płynny za pomocą siłownika hydraulicznego z kabiny ciągnika.

VN ©plus Vario: Pakiet komfortowy.

Tu regulacja szerokości skiby następuje w sposób płynny i hydraulicznie z kabiny ciągnika. W mgnieniu oka duża wskazówka informuje Państwa o ustawieniu szerokości skiby. Oczywiście nasz system Vario jest tak przemyślany, że punkt ciągu oraz szerokość pierwszej skiby są automatycznie dopasowywane do poprawnego ustawienia. Przestawiane są równolegle również wszystkie części pomocnicze przed korpusem płużnym oraz koło podporowe.

 

 

Pługi w wersji OnLand.

Dzięki rozszerzonej możliwości regulacji na saniach można zaoferować poszczególne typy VN ©plus również jako pługi w wersji On Land. W wersji tej możliwa jest jazda ciągnikiem poza bruzdą. Dzięki temu systemowi powstaje mniejsze zagęszczenie gleby w podeszwie płużnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W zależności od modelu pługa możliwa jest regulacja szerokości skiby między 28 a 48 cm (płynna regulacja – zdjęcie po lewej); stopniowa (zdjęcie po środku). Boczne wzmocnienie ramy dba o jeszcze większą stabilność (zdjęcie po prawej)

Elementy korpusu płużnego oraz akcesoria są zamontowane z boku i nie osłabiają ramy poprzez wywiercone otwory.

Zabezpieczenie przeciwko kamieniom: Twardy jak stal przeciwko twardemu jak kamień.

W tej konfrontacji wygrywa VN ©plus do wyboru z czterema systemami zabezpieczeń przeciwko kamieniom. Dzięki genialnej koncepcji montażu wszystkich komponentów poza ramą pługa do swojego urządzenia serii VN ©plus mogą Państwo wybierać spośród 4 różnych systemów zabezpieczeń przeciwko kamieniom.

 

 

1. Mechaniczny

Sworzeń ścinany - sprawdzone rozwiązanie standardowe. Pod obciążeniem następuje ścięcie bezpiecznika w odpowiednim miejscu, a korpus plużny omija przeszkodę, odchylając się w górę. Podnieść pfug, osadzić nowy sworzeń ścinany i do pracy!

2. Półautomatyczny

Tutaj odchylenie korpusu płużnego odbywa się poprzez pokonanie silnego docisku dwóch sprężyn spiralnych. Rozwiązanie to jest oczywiście nadzwyczaj praktyczne, ponieważ po odchyleniu się i po krótkiej jeździe do tyłu korpus płużny natychmiast wraca do pierwotnej pozycji. Docisk sprężyny może być bez trudu dostosowywany do różnych warunków glebowych, aby otrzymać optymalną charakterystykę wyzwalania. System ten ma, w porównaniu do wariantu ze śrubą ścinaną, niewiele większy ciężar i może być łatwo dodatkowo zamontowany już w okresie eksploatacji.

3. Całkowicie automatyczny-mechaniczny

System ten to absolutnie wygodne rozwiązanie, ponieważ korpus płużny automatycznie składa się po natrafieniu na przeszkodę, bez konieczności przerywania pracy. Rozwiązanie wyróżniające się szczególnie dużym i bocznym odchyleniem korpusu. W systemie całkowicie automatycznym z resorem pożądany moment wyzwolenia można ustawiać ilością piór resora. Zabezpieczenie przed kamieniami z resorem zostało już sprawdzone w tysiącach urządzeń i jest szczególnie lubiane ze względu na swoją prostotę i niezawodność.

4. Całkowicie automatyczny-hydrauliczny